Z ostatniej chwili

29 Kwietnia 2024

 

 

JANUSZ BOGUSŁAWSKI urodził się 27.02.1925 r. w Łodzi , zmarł w dniu  27. 04. 2024 r w Bielsku Białej.

Maturę zdał po  wojnie i podjął studia na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Włókienniczym. Skończył go w 1952 r. Doktorem nauk technicznych został w 1969 r.. Pracował w Łodzi w przemyśle włókienniczym. Od roku 1977 zamieszkał wraz z rodziną w Bielsku-Białej, gdzie podjął pracę na stanowisku  wicedyrektora Instytutu Włókienniczego Politechniki Łódzkiej, filii w Bielsku-Białej. Dziesięć lat później zostaje prodziekanem Wydziału Włókienniczego. Z Politechniką związany był wiele  lat, prowadząc wykłady z eksploatacji maszyn. W 1977 był członkiem Rady Normalizacyjnej przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym a od 1994 r członkiem międzynarodowego klubu "Ambasador", autorem 45-ciu artykułów i referatów opublikowanych w czasopismach krajowych i 56-ciu prac naukowo-badawczych i książek.

Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką NOT i SWP, Honorową Odznaką Miasta Łodzi i Woj. Bielskiego, otrzymał Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa. Ponadto był rzeczoznawcą

SWP, ekspertem PN-TTE i biegłym sądowym z zakresu eksploatacji maszyn.

 Janusz Bogusławski ożenił się z Kornelią Woltyńska, , dochowali się  syna Rafała Mariana i córki Nel Anny.

20 Lutego 2023

Niniejszym informuję, że mój kochany Wnuk, Michał Bogusławski , w grudniu ubiegłego roku obronił pracę magisterską na kierunku Kognitywistyki. Jego filozoficzne zainteresowania są skierowane na Jogę. Z pasją uprawia Jogę, prowadzi ćwiczenia z Jogi i organizuje spotkania informacyjne oraz prezentuje Jogę na Facebooku podpisując „Joga Michał", albo „Joga Boguś”. O tych osiągnięciach mojego ukochanego Wnuka informuje i pozdrawia Was serdecznie Dumny z Wnuka Dziadek (Wiesław Bogusławski)

30 Pazdziernika 2022

Aniela Siedlecka (Nela) ur. 21 grudnia 1933 r. Ciechanowie. Zmarła 25.10.2022 r w Warszawie. Była córką zawodowego wojskowego - 11 Pułk Ułanów w Ciechanowie. Ojciec pochodził  z Wołynia, mama z rodziny rolniczej na Mazowszu - obie rodziny miały duże tradycje religijne i patriotyczne. Szkołę średnią ukończyła w 1952 r w Przasnyszu, potem  kurs księgowych w Spale.

Wspaniała pamięć i komunikatywność Neli  stanowiły skarbnice wiedzy o rodzinie i wszelkich koligacjach. Wnieśli wraz  z mężem Zbigniewem olbrzymi wkład w tworzeniu  drzewa genealogicznego i integracji Rodziny. Jej odejście jest dla nas wielką stratą.

14 Stycznia 2021

Z głębokim smutkiem i żalem informuję, że w dniu 12 stycznia 2021 roku zmarła nasza kochana Mama Kornelia z Woltyńskich Bogusławska.
Uroczystości pogrzebowe ograniczą się z powodu pandemii do Mszy świętej żałobnej, która odprawiona zostanie w środę 20 stycznia 2021 roku o godz. 13.00 w kościele Św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej, oraz odprowadzenia do grobu rodzinnego na cmentarzu na Błoniach w Bielsku-Białej.
Rafał Bogusławski

16 Pazdziernika 2020

W dniu 3 października 2020 r w elbląskiej Katedrze Św. Mikołaja odbył się ślub konkordatowy Zofii Bogusławskiej i Jakuba Krawczaka. Ślubu udzielał ks.dr Andrzej Kilanowski, dawny uczeń śp. Marii Bogusławskiej , babci Zosi. Wesele odbyło się w zabytkowej sali średniowiecznego budynku Biblioteki Elbląskiej. Uczestniczyło w nim 55 osób. Miało być znacznie więcej ale zagrożenie epidemiologiczne miało tu decydujący wpływ na przybycie gości. Zabawa trwała do rana i była bardzo udana. Uzupełnieniem były oczywiście poprawiny.  Goście wyrazili swoje zadowolenie z przygotowania, organizacji i wspaniałej atmosfery. Nasze spotkanie  obyło się bez komplikacji zdrowotnych co szczególnie cieszy organizatorów.
Szczęść Boże Młodej Parze !!!
Zosia i Jakub Krawczakowie

30 Wrzesnia 2020

Ukończona i wydana została książka Rafała Bogusławskiego "Ścibor Bogusławscy Herbu Ostoja". Darmowe egzemplarze dla linii franciszkańskiej są zdeponowane u Wojciecha Bogusławskiego. Uroczyste ich  wręczenie miało się odbyć na naszym Zjeździe ale niestety do tego nie doszło. Czekamy więc do następnej uroczystej okazji.
Dzieło to jest wyjątkowe ze względu na swoją zawartość, opartą całkowicie na dokumentach. Opracowanie jego trwało kilkadziesiąt lat  i powstało przede wszystkim dzięki zaangażowaniu i talentowi Rafała.  Pomogli oczywiście inni , a było ich sporo ale tylko dzięki niemu mogło ono powstać.
Książka jest uwieńczeniem naszych Zjazdów . Tam nastąpiło spotkanie  linii franciszkańskiej i jakubińskiej oraz  pomysł współfinansowania i pomocy w tworzeniu książki. Bez wsparcia   naszych Seniorów byłoby  niemożliwym takie zintegrowanie naszej Rodziny.

Można kupić książkę :
http://www.booknet.net.pl/wielun-scibor-boguslawscy-herbu-ostoja-linia-szadkowska.html lub za pośrednictwem strony: http://www.wtn.wbi.d2.pl/05/36.html - e-mail: wtn.wielun@wp.pl

15 Wrzesnia 2020

Planowany na połowę września Zjazd Rodziny Ścibor Bogusławskich nie dojdzie do skutku z powodu epidemii koronawirusa. Organizatorem miał być Marcin Kwiatkowski.Pomysł, miejsce oraz szczegóły organizacyjne zostały już omówione Czekamy na sprzyjające warunki epidemiologiczne.
.
Wojtek

21 Listopada 2019

Rok 2019 jest bogaty w rocznice:

- Wanda Thun kończy 21 listopada   95 lat życia,

90 lat kończą :
- Kornelia Bogusławska,
- Włodzimierz Bogusławski ( 5 września )
- Stanisław Bogusławski (16 października ).
Wszyscy są w świetnej formie, stosownie do wieku a nawet lepiej.

Życzymy im wielu lat życia i dużo zdrowia

20 Lipca 2019

Gratulujemy 11 letniej Marysi Kozłowskiej, której dzieło malarskie inspirowane Rembrandtem zawisło 15 lipca na wystawie " Niech żyje Rembrandt" w Rijksmuseum w Amsterdamie.Marysia z Rodzicami  Magdą i Michałem Kozłowskimi oraz rodzeństwem mieszkają w Holandii. Mamy nadzieję spotkać się z tą przesympatyczną  artystka i jej Rodziną na naszym następnym Zjeździe.
Gratulujemy talentu i sukcesu

14 Lipca 2019

13 lipca w Zwierzewie koło Ostródy został ochrzczony Szymon Bogusławski. Rodzicami chrzestnymi zostali Dorota Bogusławska i Maciej Bogusławski. Chrztu udzielił Ksiądz Jan Karbowski którego poznaliśmy na naszym I Zjeździe w Bajce.
Szczęść Boże Szymonowi

23 Marca 2019

23 marca 2019 roku urodził się w Olsztynie Szymon , syn Moniki i Marcina Bogusławskich z Ostródy. Dziecko i Mama czują się dobrze. Poród odbył się bez większych komplikacji. Dziecko ważyło 3 300g i miało 57 cm.  Szymon jest pierwszym wnukiem Ani i Jana Bogusławskich.
Pradziadek Włodek ma pięcioro prawnucząt w tym dwóch chłopców .
W imieniu Rodziny składam szczęśliwym Rodzicom dużo pociechy z dorodnego Potomka
Wojtek

00 Listopada 0000

W dniach 15-16 września 2018 roku w ośrodku konferencyjno-wypoczynkowym „Kormoran” w Mierkach koło Olsztynka odbył się XI Zjazd naszej Rodziny . Uczestniczyły w nim 64 osoby ( w tym 12 dzieci). Organizatorami zjazdu byli Marta, Włodzimierz i Wojciech Bogusławscy.

Ze względu na niezbyt oczywiste przepisy RODO oraz przestępstwa związane z wykorzystywaniem zdjęć, ograniczyłem ich prezentację do niezbędnego minimum.

Wojtek

RELACJA ZE ZJAZDU

00 Listopada 0000

Anna Thun skończyła z wyróżnieniem studia w 2017 roku,  pisząc pracę magisterską  o Verdim. Zaczyna odnosić pierwsze sukcesy. Rozpoczyna kontrakt operowy w Ostrawie.
Informacja o jej sukcesach

14 Grudnia 2017

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 11 grudnia 2017 r. zmarł po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku 71 lat

 Jerzy Włodzimierz Statkiewicz.
 Spocznie na warszawskich Powązkach w grobie rodzinnym. Był on prawnukiem Kazimiery z Bogusławskich Drzewieckiej. Prosimy o westchnienie do Boga za jego duszę.
 W imieniu Rodziny składam wyrazy szczerego współczucia jego najbliższym, Wojciech Bogusławski

02 Grudnia 2017

W dniu 28 listopada zmarł nasz krewny Grzegorz Adamczyk.  Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 4 grudnia o godz. 13.00  w Kościele w Łobudzicach koło Zelowa.

Najbliższych prosimy o przyjęcie  kondolencji od Rodziny Ścibor Bogusławskich.