Z ostatniej chwili

14 stycznia 2021

Z głębokim smutkiem i żalem informuję, że w dniu 12 stycznia 2021 roku zmarła nasza kochana Mama Kornelia z Woltyńskich Bogusławska.
Uroczystości pogrzebowe ograniczą się z powodu pandemii do Mszy świętej żałobnej, która odprawiona zostanie w środę 20 stycznia 2021 roku o godz. 13.00 w kościele Św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej, oraz odprowadzenia do grobu rodzinnego na cmentarzu na Błoniach w Bielsku-Białej.
Rafał Bogusławski


16 października 2020

W dniu 3 października 2020 r w elbląskiej Katedrze Św. Mikołaja odbył się ślub konkordatowy Zofii Bogusławskiej i Jakuba Krawczaka. Ślubu udzielał ks.dr Andrzej Kilanowski, dawny uczeń śp. Marii Bogusławskiej , babci Zosi. Wesele odbyło się w zabytkowej sali średniowiecznego budynku Biblioteki Elbląskiej. Uczestniczyło w nim 55 osób. Miało być znacznie więcej ale zagrożenie epidemiologiczne miało tu decydujący wpływ na przybycie gości. Zabawa trwała do rana i była bardzo udana. Uzupełnieniem były oczywiście poprawiny.  Goście wyrazili swoje zadowolenie z przygotowania, organizacji i wspaniałej atmosfery. Nasze spotkanie  obyło się bez komplikacji zdrowotnych co szczególnie cieszy organizatorów.
Szczęść Boże Młodej Parze !!!
Zosia i Jakub Krawczakowie


30 września 2020

Ukończona i wydana została książka Rafała Bogusławskiego "Ścibor Bogusławscy Herbu Ostoja". Darmowe egzemplarze dla linii franciszkańskiej są zdeponowane u Wojciecha Bogusławskiego. Uroczyste ich  wręczenie miało się odbyć na naszym Zjeździe ale niestety do tego nie doszło. Czekamy więc do następnej uroczystej okazji.
Dzieło to jest wyjątkowe ze względu na swoją zawartość, opartą całkowicie na dokumentach. Opracowanie jego trwało kilkadziesiąt lat  i powstało przede wszystkim dzięki zaangażowaniu i talentowi Rafała.  Pomogli oczywiście inni , a było ich sporo ale tylko dzięki niemu mogło ono powstać.
Książka jest uwieńczeniem naszych Zjazdów . Tam nastąpiło spotkanie  linii franciszkańskiej i jakubińskiej oraz  pomysł współfinansowania i pomocy w tworzeniu książki. Bez wsparcia   naszych Seniorów byłoby  niemożliwym takie zintegrowanie naszej Rodziny.

Można kupić książkę :


15 września 2020

Planowany na połowę września Zjazd Rodziny Ścibor Bogusławskich nie dojdzie do skutku z powodu epidemii koronawirusa. Organizatorem miał być Marcin Kwiatkowski.Pomysł, miejsce oraz szczegóły organizacyjne zostały już omówione Czekamy na sprzyjające warunki epidemiologiczne.
.
Wojtek


21 listopada 2019

Rok 2019 jest bogaty w rocznice:

- Wanda Thun kończy 21 listopada   95 lat życia,

90 lat kończą :
- Kornelia Bogusławska,
- Włodzimierz Bogusławski ( 5 września )
- Stanisław Bogusławski (16 października ).
Wszyscy są w świetnej formie, stosownie do wieku a nawet lepiej.

Życzymy im wielu lat życia i dużo zdrowia20 lipca 2019

Gratulujemy 11 letniej Marysi Kozłowskiej, której dzieło malarskie inspirowane Rembrandtem zawisło 15 lipca na wystawie " Niech żyje Rembrandt" w Rijksmuseum w Amsterdamie.Marysia z Rodzicami  Magdą i Michałem Kozłowskimi oraz rodzeństwem mieszkają w Holandii. Mamy nadzieję spotkać się z tą przesympatyczną  artystka i jej Rodziną na naszym następnym Zjeździe.
Gratulujemy talentu i sukcesu


14 lipca 2019

13 lipca w Zwierzewie koło Ostródy został ochrzczony Szymon Bogusławski. Rodzicami chrzestnymi zostali Dorota Bogusławska i Maciej Bogusławski. Chrztu udzielił Ksiądz Jan Karbowski którego poznaliśmy na naszym I Zjeździe w Bajce.
Szczęść Boże Szymonowi


23 marca 2019

23 marca 2019 roku urodził się w Olsztynie Szymon , syn Moniki i Marcina Bogusławskich z Ostródy. Dziecko i Mama czują się dobrze. Poród odbył się bez większych komplikacji. Dziecko ważyło 3 300g i miało 57 cm.  Szymon jest pierwszym wnukiem Ani i Jana Bogusławskich.
Pradziadek Włodek ma pięcioro prawnucząt w tym dwóch chłopców .
W imieniu Rodziny składam szczęśliwym Rodzicom dużo pociechy z dorodnego Potomka
Wojtek00 00 0000

W dniach 15-16 września 2018 roku w ośrodku konferencyjno-wypoczynkowym „Kormoran” w Mierkach koło Olsztynka odbył się XI Zjazd naszej Rodziny . Uczestniczyły w nim 64 osoby ( w tym 12 dzieci). Organizatorami zjazdu byli Marta, Włodzimierz i Wojciech Bogusławscy.

Ze względu na niezbyt oczywiste przepisy RODO oraz przestępstwa związane z wykorzystywaniem zdjęć, ograniczyłem ich prezentację do niezbędnego minimum.

Wojtek

RELACJA ZE ZJAZDU00 00 0000

Anna Thun skończyła z wyróżnieniem studia w 2017 roku,  pisząc pracę magisterską  o Verdim. Zaczyna odnosić pierwsze sukcesy. Rozpoczyna kontrakt operowy w Ostrawie.


14 grudnia 2017

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 11 grudnia 2017 r. zmarł po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku 71 lat

 Jerzy Włodzimierz Statkiewicz.
 Spocznie na warszawskich Powązkach w grobie rodzinnym. Był on prawnukiem Kazimiery z Bogusławskich Drzewieckiej. Prosimy o westchnienie do Boga za jego duszę.
 W imieniu Rodziny składam wyrazy szczerego współczucia jego najbliższym, Wojciech Bogusławski


02 grudnia 2017

W dniu 28 listopada zmarł nasz krewny Grzegorz Adamczyk.  Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 4 grudnia o godz. 13.00  w Kościele w Łobudzicach koło Zelowa.

Najbliższych prosimy o przyjęcie  kondolencji od Rodziny Ścibor Bogusławskich.


22 lipca 2017

W dniu 23 lipca 2017 roku zmarła  Krystyna Bogusławska  ( z Matuszkiewiczów).
 Pogrzeb odbył się w 28 lipca na Cmentarzu Starym przy ulicy Ogrodowej w Łodzi. 


01 czerwca 2016

Michał jest już po rehabilitacji. Ma się dobrze i nie widać skutków wypadku.Pozdrawiamy


00 00 0000

Michał Bogusławski , syn Eli i Andrzeja uległ w dniu 31.01.2016 r. ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Stan jego przez wiele dni był bardzo poważny, przebywał na OIOM w śpiączce farmakologicznej przez prawie 2 tygodnie. Na szczęście najgorsze już minęło, obecnie jest rehabilitowany i wraca szybko do zdrowia. Współczujemy jemu i najbliższej Rodzinie. Byliśmy cały ten czas myślami z Michałem i jego Rodzicami.

Wojtek     1  2  3  4  5  6  7     następne